niedziela, 19 maja 2013

Światowy Dzień Pieczenia

https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=ac0c1c2fd0&view=att&th=13e7e723cd2c9113&attid=0.1&disp=inline&safe=1&zw&saduie=AG9B_P-efhYIwuDUQI0xrE-_wV2I&sadet=1368951842363&sads=Qlf0aUaNss4zP8mdY36UgPSUh34

Światowy Dzień Pieczenia. Tak, to już dzisiaj.  Pomysł na ten dzień, zrodził się z myślą o miłośnikach ciast na całym świecie, by w ten sposób podzielić się wspólnym zamiłowaniem, podjąć wyzwanie i odważnie przystąpić do wspólnego pieczenia.

Dla mnie wyzwaniem było samo bycie ambasadorem World Baking Day. Upieczenie i sfotografowanie ciasta, to już "pestka", przynajmniej dla mnie ;)  A dla Ciebie? Chcesz podjąć wyzwanie? Na stronie Światowego Dnia Pieczenia znajdziesz aż 100 przepisów na ciasta. Jest w czym wybierać. Znajdziecie tam również i moje ciasto a tutaj, na moim blogu, również jego zdjęcie "od wewnątrz".


Warto więc zakasać rękawy i przystąpić "do dzieła" czyli do pieczenia. Nie ważne ile naczyń pobrudzisz i jakie pobojowisko w kuchni mogą zastać Twoi bliscy. Piecz z odwagą! A potem ciesz się smakiem.

Tegoroczny patronat nad Światowym Dniem Pieczenia pełni w Polsce "Kasia" do pieczenia.


5 komentarzy:

 1. Super! Gratuluję bycia ambasadorem, być w tej 100 to musi być fajne uczucie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Nie, nic specjalnego się nie czuje ;) Jestem tylko amatorem, jak większość z nas a piec lubię, no i zjeść potem też, niestety ;)

   Usuń
 2. Nie wiem czy się nie obrazisz ale wprowadziłam trochę (małych) zmian w Twoim idealnym torciku. Z góry proszę o wybaczenie :) http://daktylewczekoladzie.blogspot.com/2013/05/torcik-cappuccino-z-bita-smietana.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, zupełnie się nie obrażę ;) A te zmiany, to chyba zwiększenie ilości bitej śmietany? Bardzo dobra zmiana! Cieszę się, że ciasto choć proste, to smakowało :)

   Usuń
  2. Zamiast likieru kawowego dałam rozpuszczone cappuccino i posypałam nie kawą a cappuccino. Było pyszne!

   Usuń

Jest mi bardzo miło, gdy zostawiacie tu swoje komentarze i chociaż nie zawsze na nie odpisuję, to czytam je uważnie i dziękuję za wszystkie serdecznie :-)